Prefabrykacja szaf sterowniczych

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prefabrykacji szaf sterowniczych. Zajmujemy się kompleksową realizacją - od projektu, programowania po produkcję i montaż. Każda z naszych szaf sterowniczych jest wyprodukowana na bazie solidnych komponentów i części, które zapewniają wysoką jakość i bezpieczeństwo.

Projektujemy indywidualne rozwiązania spełniające nawet najbardziej wymagające i skomplikowane założenia projektu całej instalacji. Prefabrykowane szafy sterownicze naszej firmy to połączenie wieloletniego doświadczenia naszych inżynierów z komponentami najwyższej jakości. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę naszych inżynierów prefabrykujemy szafy sterownicze, zasilające i zasilająco-sterownicze oraz rozdzielnice elektryczne niskiego napięcia. Realizujemy projekty zarówno na podstawie dokumentacji otrzymanej od klienta jak również według naszego autorskiego projektu.

prefabrykacja szaf sterowniczych

Szafa sterownicza - zastosowanie

W procesach automatyzacji produkcji wdraża się różne systemy sterowania oraz zasilania, które umożliwiają proces produkcji przemysłowej. Jednym z najważniejszych z nich jest szafa sterownicza. Nadzoruje ona pracę wielu urządzeń. Szafa sterownicza spełnia wiele funkcji, głównie takie jak procesy sterowania, pomiaru, regulowania, rozruchu oraz kontroli.

Szafy sterownicze są powszechnie stosowane w automatyce. Jak sama nazwa wskazuje, sterują one systemami i maszynami, doprowadzając do systemów zasilanie. Szafa sterownicza w niektórych przypadkach pełni funkcję rozdzielnicy elektrycznej.

Konstrukcja szafy sterowniczej jest dość złożona, gdyż składa się ona z wielu układów odpowiedzialnych za sterowanie, pomiar, regulację i zabezpieczenie systemu przed ewentualną awarią. Specjalizujemy się w prefabrykacji szaf sterowniczych. Korzystamy z własnych projektów, ale przyjmujemy również zlecenia na opracowanie szafy sterowniczej według dostarczonej dokumentacji technicznej.

Nasze rozdzielnice elektryczne, gwarantują wydajną i płynną pracę różnorodnych układów sterowniczych. Proces prefabrykacji szaf sterowniczych ściśle dostosowany jest do konkretnego przypadku technologicznego, w którym pracuje urządzenie. Prawidłowe działanie linii produkcyjnej będzie przebiegało bez zakłóceń, jeżeli całość procesów kontrolowana i regulowana jest przez szafę sterowniczą i rozdzielnicę elektryczną.

Inżynierowie z ponad 25 letnim doświadczeniem

Oferujemy nowoczesne i sprawdzone rozwiązania wypracowane na bazie wieloletniego doświadczenia i bogatej wiedzy technicznej naszej kadry inżynieryjno-technicznej

Solidne wykonanie i bezpieczeństwo

Zapewniamy rozwiązania i produkty o długiej żywotności, które są solidne i wytrzymałe oraz przede wszystkim poprawiają bezpieczeństwo pracy

Doradztwo i indywidualne podejście

Nasi inżynierowie i eksperci z zakresu automatyki są do Twojej dyspozycji na każdym etapie realizacji projektu, aby dostarczyć jak najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb

Duży potencjał produkcyjny

Posiadamy 3 hale produkcyjne o łącznej powierzchni 3100m2 z suwnicami i parkiem maszynowym wyposażonym w nowoczesne maszyny i urządzenia

Kompleksowa prefabrykacja szaf sterowniczych

Dokonując kompleksowej prefabrykacji szaf sterowniczych, należy od podstaw zbudować główny komponent, który odpowiada za proces zasilania jednostek przemysłowych. Zaprojektowanie rozdzielnicy elektrycznej zawsze uwzględnia bieżące i przyszłe zapotrzebowanie na energię, liczbę punktów odbioru prądu, obciążenie, stabilność dostaw oraz możliwość przebudowy szafy sterowniczej.

Nasi specjaliści wykorzystują zawsze optymalne rozwiązania techniczne, które w danym miejscu pozwalają na zbudowanie odpowiedniej szafy sterowniczej, która optymalizuje procesy technologiczne i pracę linii produkcyjnych.

Nasza firma korzysta z komponentów materiałowych najwyższej jakości, które odporne są na zmienne warunki atmosferyczne. Szafy sterownicze są wyposażone w systemy ochrony przeciwpożarowej, nie ulegają zwarciom i większym awariom.

Rozdzielnica elektryczna stanowi kluczowy element każdej instalacji, która wdrożona jest do pracy systemów produkcyjnych. Projektowanie tych urządzeń wymaga najwyższej precyzji i zaangażowania oraz wykorzystania najlepszych jakościowo materiałów.

Na tym etapie nie można oszczędzać poprzez wdrożenie prostszych rozwiązań. Mogłyby one narazić cały proces produkcji na straty, a przedsiębiorstwo na dodatkowe koszty. Wszystkie systemy potrzebują profesjonalnych rozdzielnic elektrycznych, które zasilają, kontrolują i regulują pracę poszczególnych części w określonym układzie.

Produkcja i montaż szaf sterowniczych

Szafy sterownicze, pełniące również funkcję rozdzielnic elektrycznych, zapewniają optymalną pracę zautomatyzowanych układów przemysłowych. Obok podzespołów, które odpowiedzialne są za zasilanie, rozdzielenie mocy i bezpieczeństwo pracy danego układu, szafy sterownicze wyposażone są w pulpity sterownicze, sterowniki PLC oraz panele operatorskie.

Elementy te odpowiadają za prawidłowy odbiór i przesył informacji, stabilność i zmianę wartości wprowadzonych na etapie programowania. Zbudowanie funkcjonalnych rozdzielnic i szaf musi być poprzedzone drobiazgowym etapem planowania i projektowania, który dostosowany jest do konkretnego przypadku.

Indywidualne podejście to podstawa naszego działania. Gwarantuje to wykonanie takich rozdzielnic i szaf, które zoptymalizują proces funkcjonowania urządzeń i pracowników na konkretnych stanowiskach pracy.

Projektowane przez nas szafy sterownicze oraz rozdzielnice elektryczne przeznaczone są do pracy w jednostkach przemysłowych. Urządzenia są wykonane zgodnie z obowiązującymi normami i wymogami.

Wdrażamy innowacje, które cieszą się uznaniem przez producentów podzespołów i komponentów wykorzystywanych do zbudowania szaf i rozdzielnic. Profesjonalnie realizujemy każdą zleconą nam prefabrykację. Gwarantujemy niezawodność działania i bezpieczeństwo oddawanych przez nas do użytku prefabrykowanych szaf sterowniczych.

Zatrudniamy wysokiej klasy specjalistów, posiadających wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu podzespołów sterujących przystosowanych do linii produkcyjnych działających w różnych branżach. Długofalowa współpraca z nami jest gwarancją na optymalizację procesów produkcyjnych i ich niezawodne działanie.

Kompleksowa oferta naszej firmy to kompleksowe usługi, jak projektowanie, wykonanie oraz montaż szafy sterowniczej, proces prefabrykacji szaf sterowniczych i rozdzielnic elektrycznych na podstawie własnego projektu albo dostarczonego przez klienta. Projektujemy, montujemy i uruchamiamy również sieci instalacji elektrycznej.

Zapraszamy do współpracy. Nasza oferta skierowana jest głównie do przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych. Otwarci jesteśmy również na współpracę z klientami indywidualnymi. Projektowanie i wykonanie szaf sterowniczych i rozdzielnic elektrycznych dostosowanych do potrzeb użytkowników i jednostek produkcyjnych – to nasza specjalność od wielu lat.

Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
azis@azis.pl
Odwiedź naszą siedzibę
Azis Mining Service sp. z o.o.
44-304 Wodzisław Śląski
os. 1 Maja 16K