Stacje transformatorowe kontenerowe

Tworzymy stacje transformatorowe na bazie wieloletniego doświadczenia naszych inżynierów. Specjalistyczna wiedza i nowoczesna technologia, zapewniają dostarczenie stacji transformatorowych na najwyższym poziomie. Zapewniamy kompleksowe usługi od projektu, po wszystkie ustalenia, produkcję, transport i montaż oraz późniejsze serwisowanie. Korzyści z wykorzystania stacji transformatorowych:

W oparciu o wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę naszych inżynierów prefabrykujemy szafy sterownicze, zasilające i zasilająco-sterownicze oraz rozdzielnice elektryczne niskiego napięcia. Realizujemy projekty zarówno na podstawie dokumentacji otrzymanej od klienta jak również według naszego autorskiego projektu.

 • wysoki poziom bezpieczeństwa
 • zwarta i solidna konstrukcja kontenerowych stacji transformatorowych, chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi
 • dostosowanie wielkości i gabarytów stacji trafo do indywidualnych potrzeb
 • wysoka trwałość naszych rozwiązań - stacje transformatorowe firmy Azis są wykorzystywane w nawet najtrudniejszych warunkach
 • niezawodna praca i wytrzymałość przez długie lata
 • zbudowane na solidnych i sprawdzonych komponentach
stacje transformatorowe kontenerowe trafo
Zapraszamy do kontaktu

Zalety i korzyści ze stacji transformatorowej kontenerowej

 • dopasowanie gabarytów stacji do indywidualnych możliwości i warunków
 • opcja stworzenie kilku segmentowych stacji
 • solidna obudowa i bezpieczeństwo obsługi
 • dodatkowe instalacje i urządzenia wewnątrz kontenerowej stacji transformatorowej
 • wytrzymałość na długie lata
 • możliwość wykonania stacji przewoźnych
 • wieloletnie doświadczenie w produkcji stacji transformatorowych kontenerowych
 • zabezpieczenie przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz próbami demontażu czy włamań
 • oszczędność powierzchni
 • wysoka jakość i estetyka wykonania
 • kompleksowa obsługa - projekt, produkcja, montaż, serwis

Co to jest stacja transformatorowa (stacja trafo)?

Stacja transformatorowa nazywana bywa również trafostacją albo stacją trafo. Stacje transformatorowe przeznaczone są do przekazu energii elektrycznej z sieci do odbiorców. Stacja trafo służy do dystrybucji (rozdziału) energii elektrycznej pomiędzy różne jednostki odbiorcze. Rozdział energii odbywa się z uwzględnieniem różnych poziomów napięcia.

Stacja transformatorowa składa się z kilku istotnych elementów, a są nimi: transformator, dwie rozdzielnie – jedna średniego, a druga niskiego napięcia, oraz urządzenia pomocnicze, które mogą być różne w zależności od konstrukcji stacji.

Transformator to specyficzne, skomplikowane urządzenie, którego zadaniem jest zamiana napięcia przemiennego w dwóch kierunkach: albo z napięcia wyższego na niższe, albo z niższego na wyższe.

Przekaz energii elektrycznej prądu przemiennego dokonuje się w procesie indukcji z jednego obwodu na inny przy tej samej częstotliwości pierwotnej. Wyjątek stanowi tutaj transformator separacyjny. Do zadania rozdzielni elektrycznej należy bezpieczne łączenie oraz rozdział energii. Stacja transformatorowa ma zasilanie albo z linii kablowej, albo z linii napowietrznej.

Inżynierowie z ponad 25 letnim doświadczeniem

Oferujemy nowoczesne i sprawdzone rozwiązania wypracowane na bazie wieloletniego doświadczenia i bogatej wiedzy technicznej naszej kadry inżynieryjno-technicznej

Solidne wykonanie i bezpieczeństwo

Zapewniamy rozwiązania i produkty o długiej żywotności, które są solidne i wytrzymałe oraz przede wszystkim poprawiają bezpieczeństwo pracy

Doradztwo i indywidualne podejście

Nasi inżynierowie i eksperci z zakresu automatyki są do Twojej dyspozycji na każdym etapie realizacji projektu, aby dostarczyć jak najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb

Duży potencjał produkcyjny

Posiadamy 3 hale produkcyjne o łącznej powierzchni 3100m2 z suwnicami i parkiem maszynowym wyposażonym w nowoczesne maszyny i urządzenia

Kontenerowe stacje transformatorowe

Kontenerowe stacje transformatorowe uznaje się za kompletne - całościowe urządzenia elektryczne. Wewnątrz stacji kontenerowej znajdują się wszystkie komponenty niezbędne do wyposażenia stacji, jak transformator, rozdzielnica nn oraz rozdzielnia SN, instalacja wewnętrzna, jak i układy pomiarowe. Stacje transformatorowe kontenerowe można jeszcze klasyfikować ze względu na ich obsługę. Mogą być one wyposażone w wewnętrzny rodzaj obsługi zwany korytarzem obsługi albo zewnętrzny.

Kontenerowe stacje transformatorowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą być stosowane na placach budowy, zasilania odbiorców miejskich, różnego rodzaju firm przemysłowych. Kontenerowe stacje transformatorowe sprawdzą się również w specjalistycznych warunkach, gdzie wymagana jest ich duża niezawodność i wytrzymałość. Dużą korzyścią z ich wykorzystania jest zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa zasilania i spora oszczędność miejsca.

Stacje mobilne jak samo już określenie wskazuje, to taki rodzaj stacji, który można przenosić z jednego miejsca w drugie. To duża wygoda, bo stacja może być wykorzystywana w dowolnym miejscu, gdzie istnieje konieczność jej zastosowania. Taka stacja jest wyposażona we wszystkie niezbędne elementy, które posiada stacja standardowa. Największych atutem stacji mobilnych jest możliwość transportu na dowolne odległości.

Jakie jest przeznaczenie stacji transformatorowej?

Stacja transformatorowa realizuje dwa zadania. Pierwszym jest dokonanie zmiany napięcia. Drugie zadanie, to dystrybucja energii elektrycznej, w wyniku której energia dociera do odbiorcy docelowego. Te dwa zadania ściśle związane są z procesem wytwarzania energii, przesyłem energii i poziomem jej napięcia, które niezbędne jest do zasilenia urządzeń znajdujących się u odbiorców docelowych. Warto tutaj wspomnieć o etapach docierania energii elektrycznej do odbiorców. Dzieje się to również za sprawą stacji transformatorowej, która odgrywa ważną rolę w tym procesie przesyłu.

W pierwszy etapie energia elektryczna wytwarzana jest w elektrowniach. Energia przesyłana jest na mniejsze i większe odległości. Do jej przesyłu korzysta się z sieci wysokiego napięcia - 110kV oraz najwyższego napięcia - od 220 do 400 kV.

W drugim etapie dzięki wykorzystaniu stacji transformatorowych oznaczonych jako WN/SN, obniża się napięcia do średniego - od 10 do 30 kV. W takiej postaci korzysta się z niego w mniejszych (lokalnych) liniach rozdzielczych. Korzystają również z niego bezpośrednio odbiorcy SN – zasilając maszyny elektryczne, które wymagają dużej mocy.

W trzecim końcowym etapie korzystania ze stacji transformatorowych SN/nn obniża się napięcie do najniższego. Pozwala to na przesyłanie i rozdzielanie energii do odbiorców końcowych.

Stacje trafo

Stacje trafo są napowietrzne, w postaci słupów, wnętrzowe, kontenerowe, które obsługuje się wewnętrznie i zewnętrznie oraz mobilne. Stacje napowietrzne – słupowe zasilają głównie odbiorców energii elektrycznej zamieszkujących tereny wiejskie i małe osiedla. Instaluje się je na słupach wykonanych z betonu lub żelbetu.

Miejsc, w których korzysta się ze stacji trafo, jest bardzo wiele, można by tu wymieniać w nieskończoność. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba dystrybucji prądu, zmiany napięcia i przesyłu energii do odbiorców końcowych, tam montuje się stację transformatorową. Wybór odpowiedniej stacji trafo wraz z wszystkimi elementami, które są konieczne do jej prawidłowego działania, zależy od warunków i potrzeb występujących w danym miejscu. Bierze się również pod uwagę rodzaj sieci elektroenergetycznej, która jest podstawą do zbudowania określonego modelu stacji transformatorowej w określonym miejscu.

Wnętrzowe stacje transformatorowe

Wnętrzowe stacje transformatorowe zlokalizowane są we wnętrzach budynków mieszkalnych, ale i biurowych oraz wewnątrz obiektów usługowych. Często stosujemy je na halach produkcyjnych lub innych obiektach przemysłowych. Są one specjalnie dostosowane do potrzeb i wymagań budynku. Lokalizuje się je w specjalnych pomieszczeniach, celowo przygotowanych dla tego typu stacji transformatorowych. Dopasujemy wnętrzowe stacje transformatorowe pod indywidualne potrzeby klienta.

Producent nowoczesnych stacji transformatorowych

Różne typy stacji transformatorowych stosowane są w różnych miejscach. Należą do nich jednostek i zakłady przemysłowe, usługowe i inne, OZE, zakłady wydobywcze, kopalnie, place budowy – w tym przypadku najlepiej sprawdzają się mobilne stacje ze względu na możliwość przenoszenia i transportu. Stacje transformatorowe wykorzystuje się również do zasilania linii trolejbusowych, kolejowych i tramwajowych.

Serdecznie zapraszamy do współpracy - porozmawiamy o potrzebach oraz zaproponujemy korzystne i indywidualnie dopasowane rozwiązanie.

Partnerzy
Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
azis@azis.pl
Odwiedź naszą siedzibę
Azis Mining Service sp. z o.o.
44-304 Wodzisław Śląski
os. 1 Maja 16K
Copyright © 2022 azis.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone