< Wróć do strony głównej

Ponad 30 lat doświadczenia w górnictwie

Profilaktyka przeciwpożarowa

Prowadzenie inertyzacji podziemnych wyrobisk zrobowych i przestrzeni otamowanych przy użyciu azotu gazowego pozyskanego z kontenerowej wytwornicy azotu oraz obniżenie skłonności węgla do samozagrzewania poprzez dezaktywację jego powierzchni to bezpieczeństwo ruchu podziemnego zakładu górniczego.

Systemy transportowe

Bezpieczny i wydajny transport urobku, materiałów i sprzętu przy zastosowaniu nowatorskich rozwiązań ograniczających nakład ludzkiej pracy oraz dodatkowego wyposażenia.

Usługi górnicze

Prowadzenie robót górniczych związanych z drążeniem i przebudową wyrobisk górniczych, montażem rurociągów technologicznych i ciągów transportu dołowego, jak również zabudowę i obsługę urządzeń klimatyzacji dołowej.

Posiadamy Certyfikaty ISO

Partnerzy

Profilaktyka przeciwpożarowa

Górnicza Chłodziarka Azotu GCA

Górnicza Chłodziarka Azotu GCA

Górnicza chłodziarka azotu GCA przeznaczona jest do pracy w podziemnych zakładach górniczych, w wyrobiskach zaliczanych do stopnia "a", "b" lub "c" niebezpieczeństwa wybuchu metanu oraz do klasy "A" lub "B" zagrożenia wybuchem pyłu węglowego.

Zobacz więcej
produkt

Kontenerowa wytwornica azotu WA-700

Kontenerowa wytwornica azotu typ PSA przeznaczona jest do ciągłego wytwarzania azotu o czystości min. 97% przy wydatku 700Nm3/h i ciśnieniu 6-8 bar z powietrza atmosferycznego.

Zobacz więcej
mieszalnik-mp

Mieszalnik modułowy typu MP

Mieszalnik MP służy do przygotowania wodnej mieszaniny składników A i B spienionego inhibitora górniczego SIG-1.

Zobacz więcej
sig-1

Spieniony inhibitor górniczy SIG-1

Głównym zadaniem SIG-1 jest obniżenie skłonności węgla do samozagrzewania się poprzez dezaktywację jego powierzchni, a tym samym do wydłużenia okresu inkubacji pożaru.

Zobacz więcej
klimatyzacja1

Układy podziemnych klimatyzacji grupowych

Firma nasza posiada duże doświadczenie w budowie, modernizacji, przebudowie i utrzymaniu sprawności instalacji klimatycznych w kopalniach na terenie Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Czeskiej.

Zobacz więcej

Systemy Transportowe

Wóz specjalny WS-1/AZIS

Wóz specjalny WS-1/AZIS przeznaczony jest do transportu elementów sekcji obudowy zmechanizowanej jak stropnice zasadnicze, stropnice odzawałowe, spągnice oraz innych elementów maszyn i urządzeń o dużych i niestandardowych wymiarach geometrycznych, jako elementów o wymiarach przekraczających w położeniu poziomym gabaryty ruchowe w transporcie szybowym i podziemnym transporcie kołowym.

Zobacz więcej
platforma_do_rynien_1

Platforma do przewozu rynien

Platforma ta służy do przewozu rynien przenośników zgrzebłowych ścianowych z powierzchni pod ziemię kopalń, pomiędzy poszczególnymi poziomami w kopalni oraz po torowiskach w wyrobiskach dołowych i na powierzchni kopalni.

Zobacz więcej
konteneryzacja_02d

Konteneryzacja transportu urobku i materiałów

System transportu materiałów z zastosowaniem pojemników materiałowo-urobkowych i pojemników do transportu obudowy łukowej firmy "AZIS Mining Service" Sp. z o.o. umożliwia łatwe przemieszczanie materiałów różnymi środkami transportu bez potrzeby rozładunku.

Zobacz więcej
bisup-w1

Bezcięgnowe urządzenie do przesuwania zespołów przyścianowych BISUP – W/1, W/2

Urządzenie typu BISUP-W przeznaczone jest do przebudowy zespołów podścianowych a w tym przenośników zgrzebłowych w całości wraz z postępem czoła ściany. Jego prosta budowa i siła uciągu może być wykorzystana również do przeciągnięcia i transportu maszyn i urządzeń o dużych masach.

Zobacz więcej

Zmechanizowany zespół podścianowy AZIS-1200

Zmechanizowany zespół podścianowy "AZIS-1200" służy do odstawy urobku ze ścian o dużej koncentracji wydobycia i przekazanie go na współosiowo ułożony przenośnik taśmowy. Konstrukcja zespołu podścianowego zbudowana jest na podzespołach przenośnika zgrzebłowego dopuszczonej budowy takich jak napęd, rynny, łańcuch oraz zespolonej stacji zwrotnej przenośnika taśmowego, posadowionej na specjalnie przystosowanej w tym celu konstrukcji wsporczej.

Zobacz więcej
supen_01d

Samokroczące urządzenie do przekładki napędu wysypowego przenośnika ścianowego SUPEN W/F

Urządzenie typu SUPEN W/F służy do przemieszczania napędu wysypowego przenośnika ścianowego w sposób ciągły stosownie do postępu ściany.

Zobacz więcej
stojak

Indywidualny stojak hydrauliczny centralnie zasilany "AZIS"

Stojaki hydrauliczne indywidualne centralnie zasilane produkcji "AZIS" – Mining Service Sp. z o.o., służą do zabudowy wyrobisk w podziemnych zakładach górniczych.

Zobacz więcej
Skontaktuj się z nami
Napisz do nas
azis@azis.pl
Odwiedź naszą siedzibę
Azis Mining Service sp. z o.o.
44-304 Wodzisław Śląski
os. 1 Maja 16K